KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Slováky a muže z Boskovic otrávila stejná slivovice prodávaná přes internet

Už i dosud „nedotknutelný“ nápoj moravského Slovácka slivovice je na černé listině nebezpečného pití. Jihomoravští kriminalisté se intenzivně věnují šetření případu prodejce, který nabízel slivovici kontaminovanou metylalkoholem. Tou se otrávil osmatřicetiletý muž, který je v současné době hospitalizovaný v boskovické nemocnici.


Prodejce využíval k inzerci internetové servery Bazoš.cz, Inzercebazar.cz či Hyperinzerce.cz; vyloučit však nelze ani další webové stránky. „Vystupoval nejen pod e-mailovou adresou veselypetr@atlas.cz, jak už jsme informovali v neděli, ale používal také e-mail slovackaslivovice@email.cz. Slováckou slivovici prodejce nabízel i na vývěsce v obchodních domech Tesco a Kaufland v Uherském Brodě,“ uvedla jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Destilát distribuoval v PET lahvích, ale policie nemůže vyloučit ani jiné obaly. Nabízenou slivovici pak posílal zákazníkům poštou, nabízel i osobní odběr.

Kriminalistům se muže podařilo zadržet, v současné době probíhají úkony trestního řízení. Policie komunikuje se všemi odběrateli, které se podařilo zjistit z telefonního výpisu a výpisu e-mailové komunikace prodejce.

Jeden z konzumentů slivovice je hospitalizován v Písku

„Zjistilo se, že několik litrů podezřelé slivovice si na domácí oslavu koupili zákazníci ze Slovenska. Hned v sobotu jsme tedy kontaktovali slovenskou policii s žádostí o spolupráci. Slovenští kolegové tak neprodleně vyrozuměli muže, který si podezřelý destilát koupil, a následně všechny osoby, které jej na páteční oslavě konzumovaly, aby se ihned dostavily k lékařskému ošetření. Rozbor vzorku lihoviny, který zajistili policisté na Slovensku, přítomnost metylalkoholu potvrdil. Po upozornění policie vyhledali jeho konzumenti lékařskou pomoc. Jeden z mužů, který se zúčastnil slovenské oslavy, pak odjel do Písku, kde je hospitalizovaný v nemocnici,“ doplnila Vedrová.

„Můžeme potvrdit informaci, že v neděli v odpoledních hodinách přijala nemocnice v Písku pacienta s podezřením na otravu metylalkoholem. Výsledky toxikologického vyšetření v Českých Budějovicích potvrdily intoxikaci metanolem,“ sdělil Právu František Kotrba z Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích. Klinický stav pacienta je podle dopoledních informací nemocnice dobrý. „Nemá zrakové potíže,“ podotkl Kotrba.

Policisté důrazně varují všechny, kteří si přes tyto nebo obdobné inzeráty podezřelou slivovici koupili, aby ji v žádném případě nekonzumovali a aby o tom informovali policii prostřednictvím linky 158.

Pokud už destilát někdo ze zákazníků požil, měl by okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a podrobit se vyšetření a případné léčbě možné otravy metylalkoholem. Pokud podezřelé lahve má někdo z občanů doma, policisté jej žádají, aby je přinesl na nejbližší policejní služebnu.


(Zdroj: Krimi Zprávy Písek)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín