KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladý narkoman vtrhnul do bytu seniorů, tam vraždil i kladivem

Trutnovští policisté byli ve středu před půl jednou přivoláni do jednoho z činžovních domů, kde příbuzní našli vážně zraněné starší manžele. V době příjezdu kriminálky jevil známky života jen 95letý muž, jeho manželka byla již mrtvá. Hned první pohled na místě činu naznačoval, že v bytě seniorů došlo k vraždě.


Žena utrpěla těžká poranění na hlavě. „Muž byl s mnohočetnými poraněními převezen v kritickém stavu do nemocnice, kde byl operován. Do této chvíle nebyl schopen poskytnout svědectví. Jeho stav je stále vážný,“ uvedl Luděk Čížek z krajského ředitelství policie v Hradci Králové.

Po šesti hodinách se kriminalistům podařilo zadržet pravděpodobného pachatele. Jejím osmnáctiletý mladík z Trutnova, který se k činu přiznal. Brutalita, s níž byl útok proti seniorům veden, měla podle kriminalistů pouze dvě vysvětlení. Spáchat ho mohl pouze duševně nemocný pachatel nebo narkoman.

Vraždil kvůli sousedskému sporu

„Tato verze se nakonec ukázala jako správná. Vytipovali jsme patnáct toxikomanů z Trutnova, které jsme přivedli k výslechu. Mezi nimi byl skutečně i později obviněný,“ uvedl Petr Čížek, vedoucí oddělení obecné kriminality v Trutnově.

Podle výpovědi zadrženého je prozatím zřejmé, že ho k činu vedl sousedský spor. Do bytu se údajně dostal přes fyzický odpor důchodce, který se pokoušel proti jeho vstupu do bytu aktivně bránit. Mladík postupně na oba zaútočil, bodal je nožem a bil pěstí do obličeje. K útoku použil i menší kladivo. Obě zbraně našel v bytě a později je odhodil do kanalizace, kde je našli policisté.

Pachatel, který má základní vzdělání, nikdy nepracoval. Přes jeho velmi mladý věk byl v minulosti již několikrát trestně stíhán pro drogové delikty a majetkovou trestnou činnost. „Nyní je aktuálně podána na soudu obžaloba pro trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ dodala mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Kriminalisté podají návrh na uvalení vazby. Pokud bude obviněný mladík odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až na 20 let, případně trest výjimečný.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín