KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Záběry odhalují brutalitu útočníků z metra, které dopadli policisté

Pražští kriminalisté vypátrali všechny agresivní útočníky, kteří na konci letošního července napadli cestující v pražském metru. Muži zaútočili třikrát během sedmi minut. Celý incident zachytily kamery v metru.


 

Ze záznamů je patrné, jak nejdříve dva mladíci přicházejí vestibulem metra A ve stanici Můstek a snaží se slovně vyprovokovat dva postávající muže. Posléze jeden z útočníků kopne do osmadvacetiletého muže, vzápětí svůj útok opakuje. Napadení se začali bránit, ale v té chvíli přiběhla druhá část skupiny.

Po opakovaném brutálním napadení zůstali oba muži ležet bezvládně na zemi. „Celá skupina odešla k nástupišti, cestou se jeden z nich naklonil k ležícímu muži, kterému zvedl hlavu, položil a odešel pryč,“ uvedla Kropáčová.

O minutu později při nastupování do soupravy metra ještě udeřil ženu, která čekala na metro. Do metra útočníci nastoupili a odjeli pryč. Ve stanici Národní třída pak zaútočil sedmnáctiletý mladík na muže, kterého vyhodil ze soupravy a kopl ho do břicha.

„Osmnáctiletý a sedmnáctiletí muži, kteří zaútočili v prvním případě na dva poškozené v metru Můstek, byli obviněni z trestného činu těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Další čtyři osoby budou v nejbližších dnech obviněni z trestného činu výtržnictví,“ řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Osmadvacetiletý napadený muž byl přivolanou rychlou záchrannou službou ošetřen a převezen do nemocnice. Při útoku utrpěl několik zlomenin v obličeji a zlomeninu čelisti a musel být operován.

„Závažné poranění způsobilo značné omezení jeho života, jeden měsíc byl vyživován pouze pomocí hadičky,“ doplnila Kropáčová.

Kriminalisté v tuto chvíli stále neznají ženu, již jeden z mladíků udeřil při nástupu do soupravy, a muže, kterého vytlačil z vagónu a kopl do něj. „Velmi bychom uvítali, kdyby se nám tyto osoby přihlásily na linku 158,“ uzavřela mluvčí policie.


(Zdroj: Krimi Zprávy Praha)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín