KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Pád svatebčanů z můstku hrádku Aichelburgu řeší soud

Pád skupiny svatebčanů do hradního příkopu hrádku Aichelburg nad krkonošským Horním Maršovem začal v pondělí projednávat Okresní soud v Trutnově. Žalobě z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti se sazbou až dva roky čelí Lenka Klimešová, která má v obnovené lesní tvrzi na starosti pomocné práce.


"Hledal se viník, tak se našel. Požaduji úplné zproštění obžaloby, jelikož moje klientka neporušila žádnou právní normu," tvrdí advokát obžalované Jan Zuska.

"Prodávám tam lístky, půjčuji klíče a občas uklízím," upřesnila Klimešová.

Proces pokračuje v úterý výslechem dalších svědků. Policie uzavřela případ z 8. července 2010 rok po tragické události, kdy sedm účastníků svatby doplatilo na prolomený můstek nad tři metry hlubokou skalní průrvou.

Od oltáře do nemocnice

Trám můstku narušený dřevokaznou houbou nevydržel tíhu asi 17 svatebčanů pózujících fotografovi. Nevěsta tehdy putovala od oltáře vrtulníkem do královéhradecké Fakultní nemocnice. Čtveřice svatebčanů skončila se zlomeninami a oděrkami v nemocnici v Trutnově.

Svatba uprostřed krkonošských lesů měla být překvapením i pro samotné účastníky. "Šlo o svatební překvapení. Spadlo to kousek přede mnou a trojicí mých dětí," vzpomíná sestra nevěsty.

Můstek podle svědků vypadal bezpečně. "Hrad byl pěkně opravený, udržovaný," vypověděl jeden z nich.

Turistům volně přístupný objekt na skalním ostrohu provozovatelé před začátkem každé sezóny kontrolují. "Běžnou kontrolou to nebylo možné odhalit," řekl manžel obžalované Pavel Klimeš z rodinné firmy Veselý Výlet a Hradní společnosti Aichelburg, jež památku patřící Správě Krkonošského národního parku provozuje.

Dřevěnou lávku nahradil kovový můstek

Svatbu prý bez předchozího oznámení provozovateli hrádku zorganizovala trutnovská agentura Klíč. "Několik svateb na hrádku už proběhlo. Vždy to však nahlásili dopředu a my jsme udělali vše potřebné," podotkl Klimeš.

Můstek postavený před desíti lety, přes který prošlo okolo dvaceti tisíc návštěvníků hrádku, nyní nahradila bezpečnější kovová konstrukce.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BURANSKÝ ŠTEFAN
* 27.3.1981 pohřešovaný

ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DIŇOVÁ MICHAELA
* 4.6.2010 pohřešovaná

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín