KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Hra o miliónové odškodné za pád na tvrzi Aichelburg pokračuje

Hra o odškodné jeden milión korun obětem prolomeného můstku hrádku Aichelburg nad krkonošským Horním Maršovem pokračovala v úterý u Okresního soudu v Trutnově. Sumu požadují po viníkovi svatebčané zranění 8. srpna 2010 pádem do třímetrové skalní průrvy.


Obžalobě z těžkého ublížení zdraví z nedbalosti se sazbou až dva roky natvrdo čelí Lenka Klimešová mající v lesní tvrzi vlastněné Správou Krkonošského národního parku (KRNAP) na starosti pomocné práce. Soudkyně Marcela Horváthová věc z důvodu dalších důkazů odložila.

„Soud dělá práci za policii a státní zastupitelství,“ zaznělo na soudní chodbě. Proces provází řada nesrovnalostí mezi majitelem turistům zpřístupněného objektu a občanským sdružením Hradní společnost Aichelburg zajišťující de-facto pouze servisní činnost. Policie a státní zástupkyně přesto vidí viníka v Klimešové reprezentující hradní společnost složenou z lidí, kteří koncem tisíciletí přispěli k obnově a turistickému využití donedávna zchátralé památky.

„Odpovědnost za technický stav objektu nese majitel. Doplácíme na snahu zpřístupnit památku turistům, za jejichž počínání neneseme odpovědnost,“ tvrdí Pavel Klimeš z hradní společnosti s odkazem na šest let neplatnou nájemní smlouvu se Správou KRNAP. Majitel hrádku ovšem svaluje vinu na nájemce.

„Připomíná to absurditu, kdy žena sušila kočku v mikrovlné troubě a posléze úspěšně žalovala výrobce, že instruktáž nevarovala před sušením zvířat,“ konstatoval člen hradní společnosti Jiří Ratajík. Příčinu pádu dřevěného můstku zatíženého v kritickém místě chumlem sedmnácti svatebčanů pózujícími fotografovi spatřují experti v tiché působnosti dřevokazné houby na vnitřek jednoho z nosných trámů. „Běžnou kontrolou to nešlo odhalit,“ tvrdí Klimeš.

Můstek nemohl jednorázovou zátěž účastníků obřadu pojatého novomanželi jako originální překvapení pro svatebčany vydržet. Nevěstu transportoval krátce po obřadu vrtulník do královéhradecké fakultní nemocnice a pětice svatebčanů utrpěla zranění od zlomenin po pohmožděniny.

Svatbu v hrádku na skalním ostrohu zorganizovala trutnovská agentura Klíč. Zástupkyně agentury si vyzvedla klíče v hradní společnosti, kterou neinformovala o připravované masovější akci. „Neměli jsme šanci to ovlivnit,“ podotkl Klimeš.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KOUDELKA STANISLAV
* 6.4.1963 hledaný

MÜHLHANS PETR
* 10.6.1968 hledaný

WOHLMUTH MICHAL
* 12.10.1984 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín