KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Otec prý svou tříletou dceru neznásilnil. Soudu chyběly důkazy

Královéhradecký krajský soud v pondělí pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby dvaačtyřicetiletého Jindřicha F. z Trutnova, který měl podle obžaloby znásilnit svou tříletou dceru. Loni v dubnu ho za to poslal soud na šest let do vězení. Muž se však odvolal a vrchní soud nařídil nové projednání, které skončilo v pondělí osvobozujícím verdiktem.


Jindřich F. se okamžitě vzdal práva na odvolání. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu.

Případ projednával krajský soud už potřetí, k tomu byl dvakrát i u vrchního soudu. Muž měl dívku osahávat a strkat jí do pochvy a do konečníku nezjištěný předmět. Tím jí měl způsobit drobná poranění.

Dcera se poprvé svěřila matce poté, co jí chtěla změřit teplotu. Dívka odmítala zavedení teploměru do konečníku s tím, že jí to dělá tatínek. Zpočátku tomu matka nechtěla věřit a nepřikládala tomu velkou váhu, avšak následně totéž dívka zopakovala i při návštěvě u babičky. Navíc se začalo chování tříletého děvčátka výrazně měnit.

Výrazně se snížila její komunikace s okolím, odmítala osoby mužského pohlaví a také negativně reagovala na dříve běžně prováděnou hygienu v oblasti genitálií a konečníku. Babička a matka děvčete u soudu popsaly situaci, kdy se dívka bála mužů natolik, že nechtěla zůstávat v jejich přítomnosti.

Podle státní zástupkyně je evidentní, že dívka byla sexuálně zneužívána. Vyšetřovatelé ani soudní znalci se však z výpovědí tříleté holčičky příliš nedozvěděli; proto byl muž osvobozen. Lišily se i posudky sexuologů a psychiatrů. Část tvrdila, že muž je sexuální deviant, další, že nikoliv.

Muž své obvinění od počátku odmítal s tím, že mu dívčina matka dělala naschvály. "Já jsem nic neprovedl," řekl loni v červnu odvolacímu soudu v Praze. Jeho obhájkyně tehdy uvedla, že proti jejímu klientovi nesvědčí žádný přímý důkaz.

Přesně nezjištěné sexuální praktiky

Podle spisu obžalovaný Jindřich F. od června 2009 do června 2010 provozoval se svou dcerou sexuální praktiky. Jenže "přesně nezjištěné", kvůli čemuž vrchní soud verdikt zrušil. Předseda odvolacího senátu Jindřich Fastner uvedl, že rozsudek byl ve výroku o vině neurčitý. Když hovoří o "přesně nezjištěných sexuálních praktikách," je to podle Fastnera jako kdyby v případu krádeže soud uvedl, že byly odcizeny "přesně nezjištěné věci přesně nezjištěné hodnoty".

"Nebylo prokázáno, že se stal skutek, pro nějž je obžalovaný stíhán," uvedl v pondělí předseda senátu Miroslav Mjartan.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín