KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Hrošík těžce pokousal ošetřovatelku v zoo ve Dvoře Králové

Obětí jinak vcelku mírumilovného hrošíka liberijského se stala ve středu odpoledne ošetřovatelka v ZOO Dvůr Králové. Zvíře mělo ženu v nestřeženém okamžiku kousnout do nohy a způsobit jí těžké zranění.


Ošetřovatelku mající trojici hrošíků na starosti musel transportovat vrtulník do královéhradecké Fakultní nemocnice. „Zraněná žena je ve vážném stavu. Má těžce poraněnou nohu od zubu, který pronikl hluboko do stehna, a navíc ztratila hodně krve. Uvidíme po operaci,“ přiblížil náměstek ředitele nemocnice Zdeněk Tušl.

Zahrada zatím k incidentu ve výběhu obývaném dvěma samicemi a jedním samcem hrošíka liberijského nechce podávat žádné konkrétní informace. „Nikdo z nás u toho nebyl. Jediné, co víme určitě, je, že ošetřovatelku napadla jedna z dospělých samic. Žádný z hrošíků nikdy nikoho nenapadl. Zvířata většinu dne prolenoší. Ošetřovatelku navíc dobře znali. Jde ale o práci se zvířaty, která má svoje nevyzpytatelná specifika,“ uvedla mluvčí královodvorské zoo Jana Myslivečková.

Případem se zabývá i policie. "Zranění chovatelky vyšetřujeme,“ potvrdil mluvčí policie v Trutnově Udo Ertner.

Hrošík liberijský patřící mezi vzácné živočišné druhy dorůstá výšky do jednoho metru a dosahuje váhy od 160 do 270 kilogramů. Žije samotářsky pouze ve dvou oblastech tropických deštných pralesů západní Afriky.


(Zdroj: Krimi Zprávy Trutnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín