KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Exekutor zpronevěřil 80 miliónů a zmizel, tvrdí ministerstvo

Exekutor z exekutorského úřadu Prahy-západ Jozef Višvader podle ministerstva spravedlnosti zpronevěřil více než 80 miliónů korun. Podalo na něj trestní oznámení. Peníze složila loni v prosinci na Višvaderův účet společnost Geosan Group v rámci exekučního řízení. Ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že exekutor s firmou nekomunikuje a zdržuje se na neznámém místě.


"Ministerstvo spravedlnosti současně již zítra provede ve spolupráci s Exekutorskou komorou kontrolu v kanceláři dotyčného exekutora a pokusí se zjistit, k jakým pochybením došlo," uvedla v úterý mluvčí ministerstva Veronika Ludvíková.

Podezření potvrdila i mluvčí exekutorské komory Petra Báčová. Podle ní policie nyní prověřuje adresy, na nichž by se Višvander mohl nacházet.

Ludvíková doplnila, že úřad zahájil řízení o odvolání exekutora, protože byl pravomocně odsouzen za jiný trestný čin, který s tímto případem nesouvisí. Višvader má nastoupit do vězení.

"Jednání Mgr. Višvadera vnímáme jako selhání jednotlivce, které bylo odhaleno díky iniciativě spol. Geosan Group a.s., Ministerstva spravedlnosti a Exekutorské komory. Nyní věc prošetří orgány činné v trestním řízení,“ uvedla prezidentka Exekutorské komory Jana Tvrdková.

Geosan má likvidovat laguny

Geosan 80 miliónů složil jako jistinu údajného dluhu. Exekuci na firmu nařídil podle ČTK soud v Kolíně kvůli pohledávce ve výši 74,6 miliónu korun liberecké firmě Baltkom. Ta zajišťovala většinu prací na likvidaci lagun bývalé ostravské chemičky Ostramo. Likvidaci má na starosti právě Geosan.


(Zdroj: Krimi Zprávy Kolín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín