KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Uprchlý zločinec po letech vystoupil z úkrytu a chce nový soud

Několik let se ukrýval před spravedlností dvaapadesátiletý Jaroslav Šrubař z Orlové. V roce 2006 byl jako uprchlý odsouzen na devět let za stamiliónové daňové úniky, únos a vydírání. O tři roky později požádal o obnovu procesu.


Soudce mu tehdy vzkázal, že jeho případ znovu otevře, ale pouze v případě, že se osobně zúčastní veřejného zasedání. Tento týden se Šrubař, na kterého byl vydán mezinárodní zatykač, skutečně objevil u Krajského soudu v Plzni. Tam ho okamžitě zatkli policejní zakuklenci a převezli do výkonu trestu.

„Dostali jsme informaci, že by měl skutečně k soudu dorazit. Jelikož se jednalo o zvlášť nebezpečného pachatele, měli jsme připravenu zásahovou jednotku,“ řekl Právu plzeňský policejní ředitel Pavel Krákora, který zákroku na místě velel. Šrubař se policistům vzdal bez jakéhokoliv odporu. Jelikož měl s sebou tašku s osobními věcmi, dá se předpokládat, že se zatčením počítal.

Zda bude povolena obnova Šrubařova procesu, soud v prvním stání nerozhodl. Jasno bude až příští měsíc. Nicméně Šrubař má velkou šanci, že se bude celé dokazování u soudu opakovat. Umožnuje to totiž trestní řád. Navíc nemá co ztratit, může jen získat. V novém řízení totiž nelze uložit trest přísnější než v tom původním.

Pašovali líh z Itálie

Posledním místem Šrubařova pobytu byla podle informací Práva Venezuela. Stejné indicie měl i plzeňský soud, a proto se obrátil na tamní český konzulát. „Odtud předseda senátu obdržel zprávu, že se Jaroslava Šrubaře nepodařilo zadržet, neboť ovládá bojová umění a je nebezpečný. Proto jsme také nyní požádali policii o součinnost při jeho zadržení,“ uvedla mluvčí soudu Alexandra Vaňková.

Šrubař v druhé polovině devadesátých let organizoval pašování lihu z Itálie do České republiky. Na hranicích pašeráci pozměnili doklady tak, aby papírově šlo o jiné zboží, anebo že jde pouze o tranzit na Slovensko. Státní kasu tím připravil o nejméně 220 miliónů korun. Korunním svědkem proti Šrubařovi byl jeho komplic Roman Sadílek. Toho Šrubař unesl a nutil jej, aby v pašování pokračoval. A právě Sadílek by měl hrát klíčovou roli při novém procesu.

„K návrhu na povolení obnovy řízení Šrubař přiložil dopis od Sadílka, v němž dotyčný tvrdí, že je Šrubař nevinný,“ uvedla mluvčí soudu.


(Zdroj: Krimi Zprávy Orlová)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


RYBA MILAN
* 10.12.1967 pohřešovaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín