KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Policistka v civilu chytila celostátně hledaného zloděje

O tom, že je ženou na své místě, přesvědčila v úterý 14. srpna policistka sloužící na obvodním oddělení v Orlové na Karvinsku. Při nákupu v havířovském obchodním domu Elan si všimla prchajícího sedmadvacetiletého zloděje. Sledovala ho a s pomocí uniformovaných kolegů mladíka i jeho pětadvacetiletého kumpána chytila. Mladíci v nedalekém obchodě ukradli konzervy a tuby slazeného mléka.


Zloděje si nejprve všimla ostraha supermarketu. Zdál se jí podezřelý muž, který se nějak divně pohyboval mezi regály s taškou přes rameno. „V jednu chvíli si muž začal do sportovní tašky dávat konzervy. Před pokladnami se k němu přidal jiný mladík, spolu zaplatili pouze za energetický nápoj,“ popsala krádež karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Za pokladnami ostraha obchodu mladíky zastavila a požádala o nahlédnutí do sportovní tašky. Zloději však na výzvu zareagovali útokem. „Jeden z nich strčil do pracovníka ostrahy, druhý mu začal páčit ruku. Pak oba utekli ven z obchodu,“ dodala. Pracovník ochranky běžel za zlodějem s taškou. Když ho dohonil, strhl ho na zem, klekl na něj a ukradené věci se z tašky vysypaly. K dvojici přiběhl komplic zloděje a dával lup zpět do tašky. „Strážný tašku chytil a začali se o ni přetahovat. Přitom stále držel muže kolenem na zemi,“ uvedla Viačková.

Zlodějům přispěchali na pomoc další

Jenže zlodějům přijeli na pomoc další dva mladíci na kole, muže z ostrahy kopali a bili do boku, zad a ramen. „Jeden z mladíků muže z ostrahy chytil do kravaty a začal ho škrtit. Muž fyzický útok nevydržel a chyceného zloděje pustil. Všichni čtyři mladíci pak z místa utekli,“ doplnila policejní mluvčí a dodala, že pracovník ochranky byl po útoku ošetřen v havířovské nemocnici.

Krátce po incidentu procházela kolem policistka, která nebyla v tu chvíli ve službě. Přesto se za utíkajícími zloději vydala a přivolala na pomoc kolegy z nejbližšího obvodního oddělení.

„Telefonicky jim uváděla trasu, kterou procházejí. Za pár minut byli mladíci z prodejny zadrženi ve dvorové části Hlavní třídy v osobním vozidle. V prodejně odcizili šest konzerv a tři tuby slazeného mléka,“ vypočetla Viačková.

Záhy policisté zjistili, že jim dvojice není neznámá. Mladší muž byl v minulosti už dvakrát odsouzen, v současné době je až do března 2013 ve zkušební době. Starší z dvojice byl odsouzen už dokonce pětkrát, v červnu měl dokonce nastoupit výkon trestu. Do věznice však nedorazila, a proto po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání.


(Zdroj: Krimi Zprávy Orlová)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín