KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladíkovi v Praze ukradli notebook, jeho nové majitele nyní pozoruje webkamerou

Lukáši K. z Prahy 5 vykradli na konci června zloději byt. Mimo mnoha cenností si odnesli i notebook. Do něj se Lukášovi podařilo na dálku dostat. O případu informoval server Živě.cz.


Dvaadvacetiletý Lukáš se může každý den trápit pozorováním toho, co se právě s jeho počítačem děje a co u něj kdo dělá. A že to pro něj kolikrát není ani trochu příjemný pohled. U notebooku se mu dosud vystřídali čtyři lidé, dva  muži a dvě ženy. Ženy si prostřednictvím počítače například hledaly parfémy po internetových obchodech či hrály hry. Mužská dvojice se naopak zabývala tím, jak přístroj přepnout do českého režimu, a masturbací.

Lukáš zjistil, že nový majitel notebooku nezformátoval pevný disk, ale pouze si vytvořil nový profil. On tak mohl díky softwaru, který byl v počítači nainstalován, sledovat, kdy se uživatel přihlašuje, a jeho obrazovku přes vzdálenou plochu. Když se na obrazovce chvíli nic nedělo, bleskově nainstaloval aplikaci Hidden, která mu nyní umožňuje sledovat nejen plochu, ale také záběry, které pořizuje webkamera notebooku. Vidí tak lidi, kteří u počítače právě sedí. Podle věku Lukáš odhaduje, že jde o rodinu.

Zda jsou na záběrech zloději, není jasné

Policie krádež bytu v současné době vyšetřuje, ale protože mu přišel její přístup poněkud liknavý, rozhodl se vytvořit na internetu blog, na kterém informuje, co kdo na jeho počítači právě dělá. Blog lze nalézt na adrese macbookintruder.posterous.com

Lukášovi se přitom podařilo pozorováním plochy svého počítače zjistit i jména či e-mailové adresy některých z nich. Není však jasné, zda jsou na záběrech přímo zloději z jeho bytu, či lidé, kteří si od nich, či nějakého prostředníka notebook zakoupili.

Lukáš K. zjistil také pomocí monitorování okolních wi-fi sítí, že se počítač přemístil z Prahy do Příbrami a poté zase zpět. O moc víc ale zatím dělat nemůže. Sousedi viděli v době krádeže u jeho bytu dva muže, jak a jestli jsou nějakým způsobem spojeni s lidmi, které každý den pozoruje přes internet, to zatím neví.


(Zdroj: Krimi Zprávy Příbram)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín