KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Návštěvníky lesoparku v Příbrami vyděsila krajta královská

Návštěvníky příbramského lesoparku na Baníku ve čtvrtek vyděsila krajta královská, která se vyhřívala na příjezdové cestě. Exotického hada odchytili strážníci a předali ho pracovníkům stanice pro zraněné živočichy ve Voticích.


Plaz byl podle Milana Fáry z příbramské městské policie přibližně metr dlouhý. Po telefonické konzultaci s pracovníkem zverimexu strážnici zjistili, že jde o krajtu královskou. Tento druh není jedovatý. Je pravděpodobné, že se ztratil některému chovateli.

Podobné případy strážníci řešili i v minulosti. Před pěti lety například krajta vyděsila ženu se psem v chatové oblasti Žloukovice na Berounsku. V Karlových Varech letos dokonce manželé našli po návratu ze svatební cesty metrovou krajtu v záchodové míse. Had se ztratil majiteli ze sousedství.

Krajty královské v přírodě obývají západní Afriku do Senegalu po sever Angoly na jihu, směrem k západu přes Zair do Súdánu a Ugandy. Jejich výskyt je pravděpodobně nejhojnější v deštných pralesích v oblasti od Ghany po Kamerun. Hadi jsou plaší a většinou se tisknou jeden k druhému. Ve volné přírodě k úkrytu využívají dutiny, větve a kořeny spadlých stromů.


(Zdroj: Krimi Zprávy Příbram)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín