KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Ministerstvo odškodnilo Spěváka za obvinění z únosu Krejčířova otce

Ministerstvo spravedlnosti odškodnilo viceprezidenta příbramského fotbalového klubu Vlastimila Spěváka částkou 142 000 korun za neprokázané obvinění z podílu na únosu Lamberta Krejčíře. Úřad poslal peníze na Spěvákův účet koncem srpna, řekla v úterý mluvčí ministerstva spravedlnosti Petra Hrubá. Spěvák původně žádal zhruba 19 miliónů a omluvu, jeho advokát proto podal k soudu žalobu.


"Bylo poskytnuto zadostiučinění za nemajetkovou újmu," sdělila mluvčí. Podle Spěvákova advokáta Vladimíra Vaňka je částka směšná. "Skládá se ze dvou částí, přičemž ani u jedné není jasné, za co je. Ministerstvo nejedná seriózně a nepovažuje za nutné to vysvětlit.

Policie podle něj jeho klienta nespravedlivě stíhala, a chce proto odškodnění nejen v souvislosti s obviněním, ale především za každý den vazby, kde byl zhruba 90 dní.

Advokát dal příklad, podle něhož jiný člověk dostal 90 000, aniž byl ve vazbě. "Podal jsem k soudu žalobu, ve které žádáme zbylou částku 19 miliónů a vzhledem k tomu, že nedošlo na požadovanou omluvu, tak jako náhradu za ni žádáme 100 miliónů," dodal právník. Podle něho se podařilo prokázat, že trestní řízení bylo vykonstruované.

Starka chce stamilióny

Ministerstvo spravedlnosti řeší ve stejném případu také žádost o odškodnění ve výši stovek miliónů korun, které požaduje šéf fotbalového klubu v Příbrami Jaroslav Starka. "Věc dosud nebyla ukončena a je třeba vyčkat shromáždění všech podkladů pro prošetření," uvedla mluvčí ministerstva. Úřad se Starkovým požadavkem zabývá podruhé, protože první žádost uzavřel kvůli chybějícím dokumentům. Starkův advokát Julius Kramarič je později dodal.

Starka chce po státu kvůli neprokázanému obvinění, že se podílel na únosu Lamberta Krejčíře, údajně až 630 miliónů korun. Starkův obhájce výši odškodného zdůvodňuje například špatným zdravím svého klienta. Bývalý ministr Jiří Pospíšil (ODS) už dříve uvedl, že stomilionové odškodnění není reálné. V současnosti se podle něj vyplácí řádově stotisícové částky.

Podnikatel Lambert Krejčíř, otec uprchlého Radovan Krejčíře, zmizel na podzim roku 2002. Policie byla přesvědčena, že ho unesla skupina lidí, do níž měli patřit i Starka se Spěvákem, oba proto zadržela. Vyšetřování však jejich vinu neprokázalo a žalobci trestní stíhání zastavili.


(Zdroj: Krimi Zprávy Příbram)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín