KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Soud snížil trest jednomu z bývalých majitelů Fruty Znojmo

U konce společnosti Fruta Znojmo, bývalé nejznámnější konzervárně, stáli manažeři Antonín Žižka a Jan Halouzka. Soudy je už za podvody a machinace s majetkem společnosti potrestaly vězením, Žižkovi se ale ve středu podařilo u odvolacího brněnského Krajského soudu dosáhnout snížení trestu o devět měsíců na tři roky za mřížemi.


Jeho kolegovi soud potvrdil dva a tři čtvrtě roku káznice. Soudní tahanice ohledně Fruty by tak mohly po pěti letech skončit.

Podle soudu Žižka jako předseda představenstva nechal odebírat zboží od dodavatelů, přestože věděl, že na to společnost nemá peníze. Společně s Halouzkou se pak měli bez vědomí dalších akcionářů pokusit z firmy vyvést ochranné známky a majetek za desítky miliónů korun.

„Soud překročil všechno, co se překročit dá, nikde není vysvětleno, proč má nést odpovědnost klient jako tehdejší předseda představenstva. Vždyť firmu řídil ředitel. Viděli jsme snahu odsoudit obžalované za každou cenu,“ pokoušel se přesvědčit brněnské soudce o nespravedlnosti verdiktu prvoinstančního soudu ve Znojmě obhájce Tomáš Sokol. „Těžko jsem do celé situace mohl zasahovat,“ přizvukoval mu Žižka.

Podle státního zástupce byl ale verdikt o vině v pořádku a soud se dostatečně vypořádal se všemi důkazy. Fruta skončila v roce 2002, o práci tam přišlo 120 lidí. Od společnosti převzala ochrannou známku na vyhlášené okurky společnost Hamé Babice. Neexistuje už ani původní areál společnosti, který byl stržen.


(Zdroj: Krimi Zprávy Znojmo)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín