KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Opilý řidič nezvládl dodávku a naboural s ní do rodinného domu

Až stěna dvojdomku zastavila zběsilou jízdu osmadvacetiletého řidiče dodávky v Rychvaldě na Karvinsku. Mladík jel tak rychle, že nezvládl zatáčku doprava a vyjel ze silnice. Utrpěl jen lehká zranění, v dechu měl však 1,76 promile alkoholu. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí vězení na šest měsíců až tři roky.


V neděli večer byl obviněn z trestného činu usmrcení z nedbalosti čtyřicetiletý muž, který v sobotu v Hradci Králové srazil na přechodu pro chodce dva chlapce, tříletého a šestiletého, a ti i přes zásah lékařů svým zraněním podlehli. Jednou z teorií, proč došlo k tragické události, je údajný epileptický záchvat řidiče.

„Říkal to ten spolujezdec, volal to na řidiče,“ uvedli někteří svědci nehody, kteří byli na místě krátce po střetu vozidla s dětmi. "Spolujezdec na řidiče po nehodě řval: Jseš debil! Co lezeš do auta, když máš záchvaty!," řekl serveru Týden.cz svědek.

„Řidič byl obviněn z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což mu v případě odsouzení hrozí až 10 let,“ uvedla tisková mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková.

Jak a proč k nehodě došlo, bude řešit policie, prakticky jisté však je, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu. „U řidiče policisté na místě provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu a orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, v obou případech s negativním výsledkem,“ uvedl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský.

Podle oslovených lékařů ani jedno z dětí nemělo takřka šanci na přežití, i když se jak záchranka, tak lékaři ve fakultní nemocnici snažili udělat nemožné. „Mladší zemřelo ještě před přijetím na emergenci, druhé asi po šesti hodinách,“ uvedl Právu zdroj z nemocnice, který si nepřál být jmenován.

„Vyšetřování potrvá dlouho, vyžádáme si znalecké posudky z oboru soudního lékařství, zdravotnictví, dopravy, zjišťovat se bude i technický stav vozidla. Teprve poté bude možné popsat mechanismus vzniku smrtelných zranění,“ dodala Ivana Ježková.


(Zdroj: Krimi Zprávy Karviná)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín