KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za znásilnění dívky na vozíku v brněnském ústavu dostal útočník osm let

Zcela bezbrannou oběť, mentálně retardovanou a navíc upoutanou na vozík, si vybral k ukojení svých pudů 46letý Pavel Hájek. Loni v září si vyhlédl v Ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež Kociánka v Brně 26letou postiženou ženu, zamknul se s ní na pokoji a znásilnil ji. Brněnský Městský soud ho za to potrestal devíti roky vězení, odvolací soud mu ale trest o rok zmírnil.


Hájek si svou oběť vybral v ústavu kolem poledne. K ženě se vplížil do pokoje, zamknul a začal ji obtěžovat.

"Líbal ji do oblasti úst, krku, prsou, břicha, stehen, přirození a osahával ji. Poté se vysvlékl ze svého oblečení a lehl si mezi nohy poškozené. Poškozená se celou dobu bránila jen slovně, neboť je schopna pohybu pouze na vozíčku a i v obvyklé péči je odkázána na pomoc pečovatelky,“ popsala Hájkovo řádění mluvčí městského soudu Gabriela Stočková s tím, že od dalšího jednání muže naštěstí vyrušila zaměstnankyně ústavu.

Hájek před soudem všechno popřel. Podle jeho verze se sice v ústavu pohyboval, ale s ženou si prý jen povídal o pejskovi a v zařízení se chtěl zeptat na práci, protože rád pracuje s lidmi. Takovému vysvětlení ale soudci neuvěřili.

„Soud přihlédl zejména k tomu, že obžalovaný je osoba s bohatou trestní minulostí, když byl již čtrnáctkrát pravomocně soudně trestán pro různorodou, převážně majetkovou trestnou činnost. O nebezpečnosti osoby obžalovaného svědčila i ta skutečnost, že si k ukojení aktuální potřeby sexu vybral naprosto bezbrannou osobu, která dosud neměla žádné sexuální zkušenosti,“ odůvodnili verdikt soudci.


(Zdroj: Krimi Zprávy Brno)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KARPÍŠEK JAROSLAV
* 22.1.1966 pohřešovaný

KÁŽOVÁ ROSÁLIE
* 22.11.2007 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín