KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Lupič si šel směnárnu před činem prohlédnout, podívejte se na něj

Muže, který chtěl se zbraní vyloupit směnárnu v Prostějově, hledají kriminalisté. K dispozici přitom mají videozáznam, jak si lupič mapuje situaci na místě několik dnů před přepadením směnárny.


„K přepadení došlo v pátek 27. ledna v 17:12 hodin. Muž přistoupil k oknu směnárny v 1. patře obchodního domu v Prostějově. Na sklo u přepážky přitiskl papír s nápisem "pusť mě dovnitř mám zbraň" a obsluze řekl, ať jej pustí dovnitř a dá mu peníze,“ uvedla mluvčí prostějovské policie Eva Čeplová.

Lupič pak pod rozepnutým kabátem ukázal na rukojeť zbraně pravděpodobně pistole. „Obsluha neuposlechla. Pachatel z místa činu odešel. Ke zranění osob ani k hmotně škodě na majetku nedošlo,“ řekla mluvčí.

Místo si předem prohlédl

Během pátrání policisté zajistili i videozáznam z kamerového systému směnárny z doby asi čtrnáct dnů před přepadením, kdy si lupič místo zřejmě obhlížel a zjišťoval situaci.

„Ze záznamu je zřejmé, že si pachatel směnárnu pravděpodobně typoval, posléze se vrátil a provedl přepadení. O shodě muže z tohoto záznamu a muže, který provedl přepadení, není pochyb,“ zdůraznila Čeplová.

Může loupit i jinde

Policie k popisu pachatele uvedla, že se jedná o muže ve věku 30 – 35 let, vysokého asi 180 centimetrů. Na hlavě měl černou čepici až po oči, na očích dioptrické brýle s jemnější obroučkou světlejší barvy. Na sobě měl dlouhý kabát a kalhoty tmavší barvy. Hovořil slovensky. Pravděpodobná pistole byla delší tmavé barvy.

Pachatel může stejnou či obdobnou trestnou činnost páchat na celém území České republiky. Veškeré poznatky k tomuto případu je možno oznámit telefonicky na bezplatnou linku 158 nebo přímo telefonicky na oddělení obecné kriminality policie v Prostějově na telefon 974 781 336.


(Zdroj: Krimi Zprávy Prostějov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín