KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Náraz kamiónu do domu v Přerově způsobil škodu za čtyři milióny

Na bezmála čtyři milióny korun byla zatím vyčíslena škoda vzniklá v pondělí při nárazu kamiónu do domu na rohu Kramářovy a Čechovy ulice v Přerově. Odvoz sutin a oprava objektu bude moci začít až po vyjádření statika. Doprava v lokalitě je omezena.


Dům, v jehož přízemí byla prodejna obuvi, je z konce 19. století. „Statik od nás dostal podklady a zpracuje návrhy dalšího postupu. Pak nařídíme vlastníkovi, aby provedl nutné zabezpečovací práce,“ řekl Právu v úterý šéf stavebního úřadu přerovského magistrátu Jiří Just.

Zhruba polovina domu je staticky narušena, strop mezi prvním a druhým podlažím se zřítil. Nárazem se zbortila i velká část štítové zdi. Objekt je nyní ohrazen tak, aby neohrožoval bezpečnost kolemjdoucích. „Majitel, s nímž jsme hovořili, má zájem jej opravit. Přistoupit však k tomu bude možné až po jeho zajištění před zřícením a odstranění sutin,“ dodal Just.

Evakuováno bylo 87 lidí

Hasiči, kterým přijeli na pomoc i vojáci, zasahovali na místě až do pondělního večera. Práce ukončili na základě rozhodnutí stavebního úřadu. „Místo jsme pak předali majiteli,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Nehoda se stala v pondělí po poledni. Devětačtyřicetiletý řidič, který jel ve směru od vlakového nádraží, z dosud neznámých příčin vjel do protisměru. „Následně kamión vyjel mimo komunikaci, kde čelně narazil do budovy. V tu dobu zde byla pouze prodavačka, která stačila utéct do zadní části prodejny, díky čemuž neutrpěla žádné zranění,“ řekla Právu přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Po nárazu vozu do objektu vznikl požár. Hasiči se přitom obávali výbuchu plynu z přeražené přípojky před domem a poničených rozvodů v objektu. Proto evakuovali z okolí 87 lidí. Nebezpečí ale bylo díky rychlému zásahu pracovníků plynárenské firmy zažehnáno.

Řidič byl těžce popálen

Bližší okolnosti nehody policie šetří. Bylo přitom zahájeno trestní řízení pro přečin obecné ohrožení z nedbalosti. „Dechová zkouška u řidiče, vzhledem k jeho zranění nebyla provedena, byl nařízen odběr krve,“ poznamenala Urbánková s tím, že havarované vozidlo prozkoumají znalci.

Výslech řidiče, který utrpěl těžká zranění, zatím nebyl možný kvůli jeho zdravotnímu stavu. Vrtulník jej přepravil s popáleninami na dolních končetinách a zádech do popáleninového centra v Ostravě.

„Škoda dosáhla téměř čtyř miliónů korun. Škoda na zboží v prodejně obuvi dosud vyčíslena nebyla,“ konstatovala Urbánková. Motoristé ve městě musejí ještě několik dnů počítat v okolí místa nehody s komplikacemi.


(Zdroj: Krimi Zprávy Přerov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín