KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Pedofilní násilník si v Brně vyslechl zprošťující rozsudek v dalším případu

Celkem zaútočil na šest děvčátek, nejmladší bylo teprve sedm let. Čtyři z nich znásilnil, u dvou atak soud ohodnotil jako vydírání. Další oběti jeho řádění ale v pátek Krajský soud v Brně neuvěřil a jednatřicetiletému pedofilnímu násilníkovi Lukáši Dostálovi nezvýšil trest 7,5 roku vězení, který před časem vyfasoval u Olomouckého vrchního soudu právě za útoky na dívenky.


Podle nové obžaloby, která v pátek přivedla Dostála před brněnský soud, muž znásilnil před třemi lety svoji známou. Měl ji pozvat k sobě do bytu a navrhnout, aby si vyzkoušela jeho nová pouta. Žena se nechala spoutat, Dostál pak ale prý využil její bezbrannosti, vysvlekl ji a znásilnil. Jenže soud výpovědi ženy neuvěřil a Dostála obžaloby z tohoto skutku zprostil.

„Nepodařilo se beze vší pochybnosti prokázat, že by se čin skutečně stal,“ prohlásila soudkyně Dana Kancírová k osvobozujícímu verdiktu.

Podle státní zástupkyně Zuzany Zámoravcové ale Dostál skutečně útočil. „Soud nepovolil oddělený výslech, takže žena musela vypovídat před panem obžalovaným, není se proto čemu divit, že byla ve špatném psychickém stavu. Navíc podle znalců má nižší intelektové schopnosti a nebyla by schopna takové obvinění vykonstruovat,“ upozornila žalobkyně.

Dostál loni od května do června v Brně zaútočil na šest dívenek. Vždy si je vyhlédl před domem, pak se za nimi s nožem v ruce natlačil do prostoru schránek nebo do výtahu a tam je znásilnil. Jedna z jeho obětí utrpěla posttraumatickou stresovou poruchu a další se dodnes bojí samy chodit venku. Znalci Dostála označili za agresivně sadistického pedofila, jehož pobyt na svobodě je velmi nebezpečný. I proto mu soud uložil ochranné sexuologické léčení.

Sám Dostál ale celou dobu tvrdil, že je naprosto nevinný a žádné z dívek prý nezkřivil ani vlásek. „Nic jsem neudělal. Mě zajímá jen moje přítelkyně. Cítím s těmi napadenými, taky se mi nelíbí, když se ubližuje malým dětem, ale já jsem inteligentní člověk s dobrým chováním,“ tvrdil u soudu.

Protože se státní zástupkyně v pátek na místě odvolala, bude se případem zabývat ještě Vrchní soud v Olomouci.


(Zdroj: Krimi Zprávy Brno)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín