KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Makléře a dva lékaře obvinila policie na Vysočině z podvodu

Finančního poradce a dva lékaře obvinili vyšetřovatelé na Vysočině z trestného činu pojistného podvodu. Nezákonného jednání se obvinění údajně dopustili od ledna do listopadu 2009 nejen v Jihlavě, ale i jinde v republice. Pojišťovně způsobili škodu více než dva milióny korun.


"V případě prokázání viny hrozí mužům dva až osm let vězení. Všichni tři muži jsou stíháni na svobodě," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Obviněný finanční poradce nechával od obou lékařů potvrzovat u části klientů bez jejich vědomí formulář, který je označen jako výpis ze zdravotní dokumentace. Tito klienti se k daným lékařům přitom vůbec nedostavili. Tento formulář tvoří nedílnou a důležitou součást návrhu na uzavření daného pojištění," uvedl Miroslav Kovář z odboru hospodářské kriminality krajského policejného ředitelství.

Kriminalistům se podařilo prokázat, že osmatřicetiletý makléř uzavřel za pomoci čtyřiatřicetiletého ortopeda z Vysočiny a čtyřicetiletého brněnského chirurga nejméně 40 smluv. Na vyplacených provizích za sjednané pojistné smlouvy, které byly uzavřeny na základě uvedení nepravdivých údajů, způsobil pojišťovně škodu přes dva milióny korun.

Podle hospodářských kriminalistů jde svým rozsahem o ojedinělý případ, který se podařilo letos objasnit v Kraji Vysočina.


(Zdroj: Krimi Zprávy Jihlava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


DABACA Alexandra ( DABÂCA ALEXANDRA )
*  pohřešovaná

DABÂCA ALEXANDRA
* 27.6.2007 pohřešovaná

TOKÁROVÁ NIKOLA
* 27.12.1990 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín