KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Třináctičlenný gang prodejců zbraní stanul před soudem

Teplický soud se v pondělí začal zabývat rozsáhlým případem obchodování se zbraněmi, do kterého bylo zapojeno třináct mužů. Sedmi z nich hrozí za nedovolené ozbrojování v organizované zločinecké skupině až desetileté tresty vězení.


Skupinu podle obžaloby vedli Makedonci, bratři Ismail a Dželal Ljatifi, žijící v Teplicích. Později se k nim zřejmě přidal Zdeněk Votava, který v minulosti pracoval jako zbrojíř u městské policie v Krupce na Teplicku.

Kriminalisté zdokumentovali, že prodali zájemcům nejméně 18 krátkých samopalů vzor 61 "Škorpion", jednu armádní pistoli a kompletní kulomet vzor 59 i s nábojovým pásem. Skupina překupníků si podle vyšetřovacího spisu na opravy zbraní najímala zbrojíře, kteří oddělovali zavařené díly a navíc vyráběli tlumiče.

Zbrojíři byli vesměs muži ve věku kolem šedesáti let, kteří zbraně zprovozňovali v domácích dílnách. Dva nejaktivnější podle policie bydleli ze severu Čech, mezi obžalovanými je ale i důchodce z Veselí nad Moravou a dělník z Jihlavy.

Policisté fingovali nákup škorpionů

O gang se v roce 2010 začali zajímat policisté, kteří si sami několik "škorpionů" fingovaně nakoupili. Největší zdokumentovaná zakázka z února 2011 obnášela dvanáct zbraní: deset škorpionů, jeden za 38 tisíc korun, jeden kulomet za 40 tisíc a jednu pistoli za 15 tisíc korun. Votava s maskovaným policistou údajně hovořil i o dodávce dalších 100 samopalů, k tomu už ale kvůli zatčení nedošlo. Při domovních prohlídkách se pak našlo mnoho nábojů i dalších zbraní, zčásti znehodnocených, zčásti funkčních.

Za přísných bezpečnostních podmínek stanulo před soudem sedm obžalovaných. Zbývajících pět odsoudil soudce Miroslav Čapek trestním příkazem. Všichni dostali podmíněné tresty od 6 měsíců do jednoho roku s odkladem na jeden až tři roky.

Proces je naplánovaný na celý poslední červnový týden, ani v pátek ale podle Čapka rozsudek nepadne.


(Zdroj: Krimi Zprávy Jihlava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín