KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

V karlovarském baru kousnul dívku pavouk ze Srí Lanky

Mladá dívka, která si zašla v sobotu večer do baru v Karlových Varech, určitě nečekala, že skončí v nemocnici poté, co jí napadne exotický Sklípkan nádherný, který pochází ze Srí Lanky.


Pavouk v restauraci utekl skupině hostů, dívka se ho snažila sebrat a v té chvíli ji sklípkan nádherný kousnul do ruky. Naštěstí brzy dorazila záchranka.

„Kontaktovali jsme toxikologické a následně toxinologické centrum v Praze ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí, kde jsme konzultovali míru toxicity tohoto druhu sklípkana,“ popsala lékařka interního oddělení karlovarské nemocnice MUDr. Linda Davidová.

Nepříjemné zranění, ale o život nejde

Lékaři museli přesně určit, o jaký druh sklípkana se jedná, aby správně zvolili postup léčby.

„Tento sklípkan nádherný patří mezi agresivní druhy, který v případě, že se cítí ohrožen, útočí, jeho jed však neohrožuje člověka na životě, způsobuje především lokální reakci, kdy může docházet až k nekrotickým defektům v místě kousnutí, alergickou reakci, vzácněji i celkovou reakci organismu,“ doplnila lékařka Davidová. Pacientka byla po krátké hospitalizaci propuštěna.


(Zdroj: Krimi Zprávy Karlovy Vary)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín