KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Vesnicí v Pobeskydí otřásla smrt dvou bratrů během jednoho dne

Velká tragédie postihla rodinu z Dobratic na Frýdecko-Místecku. V rozpětí ani ne čtyřiadvaceti hodin rodiče ztratili dva syny a sestra bratry. Život staršího z nich (27) vyhasl pod koly vlaku ve Frýdku, den poté mladší (26) zemřel ve spánku zřejmě na zástavu srdce na rockovém festivalu ve Vizovicích na Zlínsku. O víkendu o tom ve vesnici v podhůří Beskyd mluvil snad každý.


„Byli to dobrosrdeční kluci. Je to šílená tragédie, neseme to strašně špatně. Chudák jejich máma se z toho prý psychicky složila a je v nemocnici,“ uvedla v neděli asi pětačtyřicetiletá žena, která rodinu dobře zná. Úmrtí mladých mužů samozřejmě silně zasáhlo i jejich kamarády, s nimiž už v dětství hráli fotbal.

„Nemůžeme se z toho vzpamatovat,“ řekl za dobratické fotbalisty Ivo Klesniak. „V podstatě s námi oba vyrůstali na hřišti, hráli jsme kdysi spolu v oddíle žáků,“ doplnil.

Hlavně starší z bratrů se před časem fotbalu aktivně věnoval delší dobu. „Nedávno jsem ho potkal, říkal, že někdy přijde na hřiště a jen tak si začutáme. A už není mezi námi. Když se o jeho smrti dozvěděl jeho brácha, který byl na festivalu, tak více popil, pak usnul ve stanu a už se neprobudil. Nemohu tomu všemu ani uvěřit,“ neskrýval pocity další ze zdrcených dobratických fotbalistů.

Vlak ve Frýdku-Místku srazil staršího z bratrů ve čtvrtek navečer. „Bylo to před sedmou hodinou, cestovala jsem z Ostravy. Jak vlak vjížděl do Frýdku, začal houkat a najednou zastavil. Po chvilce přišla průvodčí a řekla, že se stalo neštěstí, kdo chce, ať vystoupí a ten kousek dojde pěšky. Když jsme vyšli ven, viděli jsme, že pod druhým vozem soupravy je mrtvý muž,“ popsala jedna z cestujících.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal Právu řekl, že nehoda se stala v prostoru veřejnosti nepřístupném. „Otázkou je motiv, proč tam ten muž šel, jestli si zkracoval cestu, či zda se třeba jednalo o sebevraždu,“ doplnil. „Příčiny se prověřují,“ řekl rovněž mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Další den, v pátek odpoledne, na rockovém festivalu ve Vizovicích na Zlínsku navždy dotlouklo srdce mladšího z bratrů. Zlínská krajská policejní mluvčí Jana Macalíková uvedla, že muž byl dost opilý a s přítelkyní si odpoledne šli lehnout do stanu. „Usnuli, a když se jeho přítelkyně probudila, už nedýchal,“ řekla Právu Macalíková s tím, že přes veškerou snahu přítomných a následně záchranářů se už muže nepodařilo oživit. Doplnila, že lékař jako předběžnou příčinu úmrtí stanovil srdeční zástavu.

„Pro rodinu to musí být něco hrozného, ztratit dva kluky v podstatě najednou, to je velká tragédie,“ řekl asi šedesátiletý muž v malebné vesnici Dobratice, která má přibližně 1050 obyvatel.


(Zdroj: Krimi Zprávy Frýdek-Místek)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KOUDELKA STANISLAV
* 6.4.1963 hledaný

MÜHLHANS PETR
* 10.6.1968 hledaný

WOHLMUTH MICHAL
* 12.10.1984 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín