KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Dívka z Opavy se přiotrávila oxidem uhelnatým

Devatenáctiletá dívka z Opavy se v pondělí ráno přiotrávila oxidem uhelnatým. Záchranáři ji našli v bezvědomí a převezli nejprve do Slezské nemocnice v Opavě a později na speciální pracoviště ostravské Městské nemocnice.


O mladé ženě v ohrožení života se záchranáři dozvěděli po 7. hodině. „Devatenáctiletá pacientka byla nalezena příbuznými v koupelně v bezvědomí. Při jejím pobytu v místnosti došlo podle všeho k intoxikaci zplodinami hoření z karmy,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři museli dívce zajistit dýchací cesty a přístrojem řízenou plicní ventilaci. Poté ji převezli na anesteziologicko-resuscitační oddělení opavské nemocnice. „Ještě v dopoledních hodinách byla pacientka přepravena na specializované pracoviště, hyperbarickou komoru, v Městské nemocnici Ostrava,“ dodal Humpl.

Upozornil, že záchranáři ze severní Moravy a Slezska zasahují u podobných situací, při kterých dochází k otravě oxidem uhelnatým, opakovaně. „Oxid uhelnatý je bez chuti a zápachu, takže jeho přítomnost nelze včas zjistit. Dokáže velice rychle způsobit bezvědomí s možností trvalého poškození zdraví nebo až smrti. Jeho vazba na krevní hemoglobin je asi 250krát silnější než vazba kyslíku, a proto stačí i malé množství oxidu uhelnatého v místnosti k tomu, aby došlo k těžké otravě,“ popsal mluvčí.


(Zdroj: Krimi Zprávy Opava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín