KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za brutální vraždu exmanželky potvrdil soud 17 let vězení

Za brutální vraždu exmanželky si Jan Ryška z Karvinska s konečnou platností odpyká 17 let ve vězení. Jeho dovolání bez veřejného jednání odmítl Nejvyšší soud. Muž podle rozsudku předloni v červnu ubil bývalou ženu cihlou. Pak ji i s jejím autem zapálil.


Ryška v dovolání zpochybnil své přiznání z přípravného řízení. Soudy podle něj neprověřily možnost, že čin spáchal někdo jiný. Podle Nejvyššího soudu je však původní mužova výpověď věrohodnější než následná "na první pohled neuvěřitelná a nelogická" historka o jiném pachateli.

"V daném případě soudy dospěly k závěru, že původní výpověď obviněného z přípravného řízení je věrohodná na rozdíl od té, kterou učinil v hlavním líčení, a tento závěr nebudí žádné pochybnosti," stojí v usnesení senátu s předsedou Karlem Haschem.

Tragédie se stala v Havířově-Horních Bludovicích na Karvinsku. Žena přijela do domu nakrmit své psy. Ryška do ní údajně prudce strčil, až upadla na zem a zlomila si žebro. Poté vzal cihlu a nejméně pětkrát ji s velkou razancí udeřil do hlavy. Způsobil jí devastující poranění hlavy, v důsledku kterých žena na místě zemřela.

Ryška tělo podle obžaloby naložil do kufru osobního auta a převezl na jiné místo na Havířovsku. Vrátil se tam druhý den brzy ráno a vůz zapálil.

Muž se nejprve k činu přiznal, později ale vše popřel. Podle jeho verze se mu v době, kdy jeho žena krmila psy, udělalo nevolno. Když byl na záchodě, registroval příjezd dalšího automobilu, dál slyšel bouchnutí, a když vyšel ven, našel bývalou ženu chrčící a poraněnou na hlavě. Prý zpanikařil a chtěl se těla zbavit, aby neměl potíže.

Krajský soud v Ostravě ani odvolací Vrchní soud v Olomouci Ryškově obhajobě neuvěřily. Za motiv vraždy soudy označily dlouhodobé partnerské neshody a spory o majetek, který Ryška dříve převedl na manželku.


(Zdroj: Krimi Zprávy Havířov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín