KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Zplodiny nočního požáru na sídlišti v Havířově přiotrávily šest lidí

O život bojuje v ostravské nemocnici jednašedesátiletý muž, který se spolu s dalšími pěti osobami nadýchal zplodin při nočním požáru třípatrového panelového domu v Havířově. Případ už vyšetřují kriminalisté jako trestný čin obecného ohrožení, existuje totiž varianta, že požár někdo úmyslně založil. Plameny předběžně napáchaly škodu ve výši 150 tisíc korun.


K události došlo na ulici 17. listopadu kolem druhé hodiny ráno. „Začala hořet rohožka před vstupem do bytu, od ní se plameny rozšířily dovnitř bytu,“ popsala karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Dům byl v té době plný nic netušících spících lidí.

„Několik jich skončilo v péči záchranářů, nejhůře na tom byl starší muž, který byl do nemocnice převezen v bezvědomí,“ dodala mluvčí s tím, že zplodin se nadýchali nejen obyvatelé bytu, v němž hořelo, ale i nájemníci z bytu nad ním.

V souvislosti s požárem policie vyzývá veřejnost, aby v případě, že si někdo na ulici 17. Listopadu všiml kolem druhé hodiny v noci podezřelé osoby nebo osob, ať kontaktujte kriminální službu 974 744 338 nebo 974 744 339. Lidé mohou volat i na bezplatnou linku 158.

Jednomu z intoxikovaných selhalo srdce

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla bylo ošetřeno šest lidí. „Nejvážněji byl postižen jednašedesátiletý muž, který byl intoxikován zplodinami hoření, z hořícího bytu byl vynesen již v bezvědomí. Zasahující lékařka zjistila, že je v přímém ohrožení života, dýchání pacienta selhávalo. Posádka záchranné služby musela provést intubaci a zajistit umělou plicní ventilaci,“ informoval. U pacienta selhala srdeční činnost, záchranáři proto museli zahájit nepřímou srdeční masáž.

„Zdravotníkům se podařilo za pomocí přístrojové techniky a léků obnovit činnost srdce. Pacient byl v kritickém stavu přepraven na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě-Fifejdách,“ doplnil Humpl. Mluvčí městské nemocnice Jiří Maléř potvrdil Právu, že muž je stále ve vážném stavu, momentálně leží na oddělení ARO.

Zplodinami se nadýchalo i zbylých pět lidí. „Všichni zůstali při vědomí, nikdo z nich nebyl v přímém ohrožení života. Jednalo se o dva čtyřleté chlapce, pětasedmdesátiletého muže a dvě ženy ve věku sedmdesát a třiatřicet let. Záchranáři jim poskytli první odbornou pomoc a transportovali je na centrální příjem havířovské nemocnice,“ sdělil mluvčí.

Požár hasili profesionální hasiči z Havířova a dvě jednotky dobrovolných hasičů. „Hořela předsíň bytu ve druhém patře, hasiči museli rozbít dveře, aby se do bytu dostali. Požár byl uhašen za 12 minut,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.


(Zdroj: Krimi Zprávy Havířov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín