KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Musel jsem ho zabít, byl to vůdce upírů, řekl vrah u soudu v Ostravě a skončil v ústavu

Krajský soud v Ostravě zastavil trestní stíhání 24letého muže, který letos v dubnu ve dvanáctém patře věžáku v Ostravě-Hrabůvce brutálně ubodal sedmapadesátiletého nájemníka. Podle znalců muž trpí těžkou schizofrenií, proto ho soud poslal do tzv. detenčního ústavu. Muž mimo jiné vypověděl, že byl nucen muže zabít, protože byl vůdcem upírů.


Brutální vražda otřásla jedním z panelových domů na ulici Dr. Martínka v noci na 22. dubna. Kriminalisté po příjezdu na místo zjistili, že zdi pokoje, ve kterém byl muž zavražděn, jsou potřísněny krví až do stropu. „Strašně pil. Občas ho navštěvovaly podivné existence,“ řekla jedna ze sousedek zavražděného muže.

Policie se během několika dní dostala na stopu mladíkovi, který muže navštěvoval. Ještě dříve, než přistoupili k jeho zatčení, se mladík kriminalistům přišel sám přihlásit. Na základě jeho výpovědi si pak policie vyžádala znalecké posudky ohledně jeho duševního stavu.

„Znalec vůbec nepochybuje, že jde o těžkého schizofrenika,“ řekl soudce Martin Kaňok s tím, že nemoc u mladíka propukla teprve nedávno, první náznaky se projevily teprve v minulém roce.

„Všude kolem sebe viděl zlé lidi včetně upírů. Mezi ně zařadil i poškozeného, dokonce tvrdil, že ty upíry nějakým způsobem vede, takže ho musel zabít, aby to zlo odstranil,“ potvrdil soudce Kaňok.

O uložení tzv. zabezpečovací detence rozhodl Krajský soud v Ostravě už před několika dny v neveřejném zasedání, a to na základě návrhu státního zástupce.

„Byla navrhována ústavní psychiatrická léčba. Nakonec jsme ale po výslechu znalce přistoupili k tomu, že lepší bude uložení zabezpečovací detence,“ řekl Kaňok s tím, že mladík s rozhodnutím souhlasil a vzdal se práva na podání stížnosti.

Muž tak nyní půjde do specializovaného zdravotnického zařízení, které spadá pod Vězeňskou službu ČR. Tam bude pod stálým lékařským dohledem. O propuštění z ústavu musí rozhodnout opět pouze soud.


(Zdroj: Krimi Zprávy Ostrava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín