KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Hasiči jeli do školy pro bojový plyn, nakonec odvezli nebezpečnou rtuť

Při úklidu kabinetu chemie v základní škole v Horním Jelení na Pardubicku byla v úterý objevena ampule s označením yperit, což je bojový plyn. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Pardubic a Holic. Přivolána byla také laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč.


„Hasiči se ihned po příjezdu na místo vystrojili do obleků s nejvyšší ochranou a velitel zásahu zjišťoval, kolik lidí je v objektu školy. Ve škole se v době nálezu nacházeli čtyři zaměstnanci školy a ještě osm dětí,“ uvedla Právu mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči okamžitě všechny evakuovali. Podle ředitelky školy se už v budově nikdo jiný nenacházel, přesto hasiči znovu prozkoumali celý objekt.

„V kabinetu hasiči nalezli tři neznámé látky. Ty byly umístěny do přepravního boxu. Na konec bylo zjištěno, že se jedná pouze o trubičky do průkazníků, tedy o trubičky, které slouží k prokazování přítomnosti yperitu v ovzduší,“ upřesnila Horáková.

Přesto, že se jednalo o omyl, hasiči nakonec objevili v kabinetu přibližně půl litru velmi nebezpečné rtuti. Tu umístili do přepravního boxu a předali pracovníkům Institutu ochrany obyvatelstva Lázní Bohdanče.


(Zdroj: Krimi Zprávy Pardubice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KÁŽOVÁ ROSÁLIE
* 22.11.2007 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín