KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Podvodníci mají nový trik, chodí kontrolovat vypínače

S novým typem podvodů vyrukovali podvodníci v Plzni. Penzistům tvrdí, že jim jdou vyměnit vypínače, přitom je v nestřežené chvilce připraví o úspory. Ve čtvrtek naletěla sedmaosmdesátiletá obyvatelka sídliště Lochotín.


„Na dveře jejího bytu zazvonil nějaký muž s tím, že jí jde vyměnit vypínače v bytě,“ sdělila policejní mluvčí Martina Korandová. „Paní jej pustila dovnitř a ještě mu na jeho žádost předala občanský průkaz, aby si mohl zapsat údaje. Neznámý byl uvnitř přibližně deset minut a prohlížel vypínače. A pak najednou prohlásil, že musí odejít a byl pryč,“ uvedla Korandová.

Seniorka záhy zjistila, že přišla o kabelku s klíčem od bytu, s více než šesti tisíci a několika šperky. Falešný elektrikář má kolem šedesáti let, měří asi 170 centimetrů, měl tmavé kudrnaté vlasy a šedivý plnovous.

Další podvodník se stejným fíglem řádil v tu dobu na sídlišti Skvrňany. Osmašedesátileté ženě tvrdil, že u ní v bytě musí vyměnit elektrické zásuvky a vypínače. Důchodkyně na jeho přání do zásuvek opakovaně zasunovala nabíječku, muž brousil po bytě a „kontroloval“ zástrčky. „Přitom sebral ze stolu kabelku a odešel, prý zapsat údaje,“ podotkla Korandová.

Paní v tomto případě přišla o platební kartu. „Pachatelem byl opět starší muž kolem 60 až 65 let, vysoký přibližně 178 centimetrů a štíhlé postavy,“ doplnila Korandová.


(Zdroj: Krimi Zprávy Plzeň)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín