KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Dva lidé na Královéhradecku se přiotrávili oxidem uhelnatým z kotle

Dvaapadesátiletá žena a o sedm let starší muž z Bělče nad Orlicí na Královéhradecku se v neděli přiotrávili oxidem uhelnatým, který unikl z kotle. Odpoledne po třetí hodině k nim byli přivoláni hasiči a záchranka, která je nakonec odvezla do hradecké nemocnice.


„Ženě se udělalo nevolno již v dopoledních hodinách. Poté, co stejné příznaky otravy začal mít i devětapadesátiletý muž, uslyšeli volání o pomoc sousedé a zavolali na tísňovou linku 155,“ uvedl mluvčí hradecké záchranky Tomáš Ježek.

Záchranáři poskytli postiženým ošetření, podali potřebný kyslík a transportovali intoxikované při vědomí na oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Přivolaní hasiči na místě naměřili zvýšenou koncentraci oxidu uhelnatého, který je smrtelný.

Oxid uhelnatý vzniká při nedokonalém hoření. Smrtelná dávka závisí na počtu molekul v metru krychlovém a na čase, který člověk stráví na místě, kde je oxid uhelnatý. Jeho nebezpečí spočívá v tom, že není vidět ani cítit. Je nutné respektovat pravidelné kontroly komínu na místech, kde se topí kamny, krbem nebo karmou. V žádném případě se nedoporučuje neodborně zasahovat do těchto spotřebičů.

Hlavně větrat

„Otrava se projevuje jako nevolnost, slabost, bolesti hlavy nebo bolesti na hrudi, postižený může navíc zvracet, mít závratě nebo pociťovat bušení srdce. Mění se rovněž psychika a při závažnější otravě dochází k poruše nervového systému, ztrátě hybnosti, přes různé stupně bezvědomí až ke smrti. Pokud na jednom místě má více osob zdravotní problémy a objekt je vytápěn spalovacím zařízením, je potřeba vždy zvážit možnou otravu,“ upozornil Ježek a doplnil, že klíčovým bodem první pomoci je intenzivní větrání místností.

„Dále je důležité přivolat záchrannou službu, kde vám operátoři poskytnou všechny potřebné informace k případnému zahájení oživovacích pokusů, tedy zejména stlačování středu hrudníku do hloubky nejméně 5 centimetrů rychlostí 100 až 120 stlačení za minutu,“ připomněl mluvčí záchranné služby.


(Zdroj: Krimi Zprávy Hradec Králové)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KOUDELKA STANISLAV
* 6.4.1963 hledaný

MÜHLHANS PETR
* 10.6.1968 hledaný

WOHLMUTH MICHAL
* 12.10.1984 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín