KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Vietnamci pěstovali konopí v pronajatých domech, mladík v kukuřici

Ve dvou rodinných domech přímo v Hradci Králové pěstovali zahradníci vietnamské národnosti rostliny, z nichž pak vyráběli marihuanu. Odhalili je v těchto dnech hradečtí kriminalisté, stejně jako políčko mladíka, který tuto drogu pěstoval v obci nedaleko krajského města uprostřed kukuřičného pole.


Jako první zadrželi příslušníci zásahové jednotky dva cizince (26 a 25 let) ve vilce na Slezském předměstí, kterou si před rokem pronajali. Majitel jistě nečekal, že mu tři pokoje ve zrekonstruovaném domě promění v dokonale zařízenou pěstírnu, včetně probourání otvorů do zdí.

"Ještě více byl ale překvapený, když se dozvěděl, že nájemci odebírali elektrickou energii neoprávněně před měřícím zařízením a způsobili tak jeho jménem dodavateli energie škodu ve výši stovek tisíc korun. Nepřevedl totiž smlouvu na odběr elektrické energie na skutečné odběratele. Škodu bude muset nejspíš zaplatit,“ uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Policisté zajistili 384 vzrostlých rostlin konopí a 216 rostlinných řízků připravených na výsadbu. V poslední fázi růstu těsně před sklizní bylo tolik rostlin, že v usušeném stavu by jich bylo zhruba 15 kilogramů. „Při prodeji by si přišli na tři milióny korun. Pokud by pěstitelé vypěstovali všechny zajištěné rostliny do závěrečné fáze, byl by výnos asi třikrát vyšší,“ dodala Ježková.

Oběma cizincům vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Soudce souhlasil s návrhem na uvalení vazby a v případě odsouzení jim hrozí až 12leté vězení.

Další nelegální pěstírna byla v domě v Kuklenách. „Majitel pojal podezření, že se v jeho domě, který pronajal před dvěma lety, děje něco nekalého, když ho nájemci vietnamské státní příslušnosti odmítali vpustit do domu,“ pokračovala Ježková.

V okamžiku zásahu kriminalisté žádnou osobu nenalezli, nicméně zde zajistili 160 kusů rostlin konopí, které nájemci vypěstovali. I v tomto domě se neoprávněný odběr energie skutečně potvrdil a majitel domu, který je v důchodovém věku, bude muset s největší pravděpodobností uhradit dodavateli elektrické energie dluh za nájemce, který je i zde stovky tisíc korun.

Marihuana v kukuřičném poli

„V posledním případě zadrželi kriminalisté 24letého mladíka, který pěstoval uprostřed kukuřičného pole konopí. Podle jeho slov mu ke kvalitě vypěstované marihuany přispívali hnojením i zemědělci, kteří o kukuřici pečovali. Ti neměli o rostlinách na svém poli ani ponětí. Policisté u mladého muže doma zajistili zhruba 5 kilogramů již usušené marihuany. Po zadržení mu prokázali také stovky případů prodeje pervitinu odběratelům zejména z Třebechovic a okolí,“ dodala Ježková.


(Zdroj: Krimi Zprávy Hradec Králové)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KOUDELKA STANISLAV
* 6.4.1963 hledaný

MÜHLHANS PETR
* 10.6.1968 hledaný

WOHLMUTH MICHAL
* 12.10.1984 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín