KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Policista přepadl čtyři banky, dostal 7,5 roku vězení

Čtyřikrát se vydal se zbraní v ruce loupit peníze do bank bývalý policista Jindřich Krbec, Krajský soud v Ústí nad Labem ohodnotil jeho počínání ve čtvrtek 7,5 lety vězení. Krbec se k činům u soudu přiznal, řešil tak svou špatnou finanční situaci.


Sedmatřicetiletý Krbec vyloupil loni na jaře a v létě banky v Krupce a Oseku na Teplicku. Celkem způsobil škodu za téměř 1,1 miliónu korun, u soudu mu hrozil trest až 12 let vězení. Krbec po výslechu po svém zatčení loni 18. července nejprve přiznal jen poslední vyloupení banky, které se stalo krátce předtím, než ho zadržela zásahová jednotka. Policisté ho už sledovali, po podrobném pátrání ho pomohla odhalit samolepka na jeho voze s nápisem Dítě v autě.

Krátce po svém zatčení byl od policie, kde sloužil celkem 13 let, propuštěn. Při dalších výsleších všechny čtyři loupeže přiznal, stejně jako v tomto týdnu před ústeckým soudem.

Spoluvězeň se s odsouzeným dělil o jídlo

Proti němu ve čtvrtek svědčil i muž, který s ním byl v cele ve vazební věznici. Krbec mu prý namaloval mapu míst, kde odhodil helmu, sluchátka, respirátor, brýle, malířské kombinézy a další věci, jimiž se při přepadení maskoval, a pistoli. Svědek měl podle dalších instrukcí věci zničit, až se dostane z vazby, u neznámé osoby vyzvednout 180 000 korun a peníze pak poslat Krbcovi na účet.

"Hrozně mi pomáhal, cítil jsem to vůči němu jako dluh," řekl dnes u soudu Krbec s tím, že jemu se za tři měsíce vazby rodina ani neozvala a spoluvězeň se s ním dělil třeba i o zubní pastu, šampon a jídlo. Dokonce ho odradil od sebevraždy. Místa skrýší svému spolubydlícímu prozradil proto, aby se díky jeho informacím dostal dřív z vazby. Spoluvězeň dále vypověděl, že se prý Krbec snažil ukradené peníze rozmnožit v kasinech i při internetovém hazardu.

Bývalý policista dlužil 1,5 miliónu

Ze všech jeho dřívějších výpovědí vyplývá, že k činu ho přiměla špatná finanční situace. Bankám a známým dlužil zhruba 1,5 miliónu korun. Peníze se snažil také rozmnožit hazardem, což se mu příliš nedařilo. Ve své závěrečné řeči vypověděl, že svých činů upřímně lituje, ale z obtížné životní situace neviděl jinou cestu.

Státní zástupce navrhoval pro Krbce trest devět let vězení. Podle soudu Krbcovi polehčuje jeho doznání a to, že projevil lítost a omluvil se. Naopak mu přitížilo, že své činy plánoval a to, jak se při nich choval. Krbec si ponechal lhůtu na odvolání, stejně jako státní zástupce.


(Zdroj: Krimi Zprávy Ústí nad Labem)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


DABACA Alexandra ( DABÂCA ALEXANDRA )
*  pohřešovaná

DABÂCA ALEXANDRA
* 27.6.2007 pohřešovaná

TOKÁROVÁ NIKOLA
* 27.12.1990 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín